Protetyka
stomatologiczna

Sztuka tworzenia nowych uśmiechów

W ramach protetyki stomatologicznej pokonujemy wyzwania naszych pacjentów — przywracając im piękny uśmiech już podczas jednej wizyty! Skomplikowana dziedzina stomatologii pozwala na trwałe odtworzenie braków w uzębieniu przy pomocy koron, licówek, czy też mostów.

Protetyka na miarę Twoich potrzeb

Uzupełnienia protetyczne wykonujemy dwiema metodami. Pierwsza z nich to metoda tradycyjna, która polega na pozyskiwaniu wycisków uzębienia przy pomocy specjalnej masy.

Drugi sposób to technologia cyfrowa wykorzystująca wewnątrzustny skaner 3D. Dzięki niej stomatolog może dokładnie poznać kształt, lokalizację i rozstaw uzębienia, zobaczyć miejsca wymagające leczenia, a pozyskane pomiary wykorzystać do stworzenia np. implantów.

W ciągu kilku chwil skan trafia do komputera, a następnie technik przy pomocy programu zajmuje się projektowaniem zęba dopasowanego do jamy ustnej pacjenta. W klinice Badeya korzystamy z niezawodnego systemu Cerec CAD/CAM.

Protetyka stomatologiczna
Protetyka stomatologiczna

Sprawdź, jakich efektów możesz się spodziewać

Wiemy, jak ważny jest dla Ciebie piękny i naturalny wygląd zębów, który pasuje do całej urody. Dlatego w pierwszej kolejności wykonujemy indywidualną wizualizację uśmiechu 3D, czyli Digital Smile Design. Dzięki niej możesz zobaczyć, jak będziesz wyglądać z nowymi uzupełnieniami!

Jakie rodzaje uzupełnień protetycznych wykonujemy?

W branży stomatologicznej liczy się przede wszystkim jakość, trwałość i wygoda. Z tego względu wybieramy najlepsze dostępne materiały, które bazują na ceramice szklanej, ceramice E-max oraz tlenku cyrkonu. Dzięki technologii cyfrowej surowiec możemy z łatwością kształtować — przy pomocy frezarki.

Protetyka stomatologiczna

Czym jeszcze wyróżniają się uzupełnienia protetyczne powstałe w systemie Cerec CAD/CAM?

Nadzwyczajną szczelnością! To właśnie dzięki niej wiemy, że nasi pacjenci otrzymują to, co najlepsze. Dodatkowo wyroby charakteryzują się wysoką estetyką — co doskonale widać po naszych dotychczasowych metamorfozach.

Protetyka stomatologiczna

Korony

Wykonywane głównie w przypadku mocno zniszczonych zębów. Korony cyfrowe znane są również jako korony Lava, Cerec lub CAD/CAM.

W porównaniu do tradycyjnych wariantów wyróżniają się idealną dokładnością, ponieważ zostały wykonane przy pomocy cyfrowej technologii, a także zwiększoną wytrzymałością, dzięki technice redukcyjnej podczas frezowania bloczków.

Warto podkreślić, że korony wykonujemy z materiałów wysokiej jakości, co gwarantuje ich piękną strukturę, kształt dopasowany do Twojego uzębienia, a także wygląd harmonijny z całą twarzą. Doskonałym tego przykładem są korony pełnoceramiczne.
Protetyka stomatologiczna

Licówki

Mocowane do powierzchni wargowej uzębienia pełnią rolę estetycznego uzupełnienia.

Najczęściej stosowane są w celu poprawy koloru aktualnych zębów lub korekcji ich kształtu. Dzięki systemowi Cerec cały proces wytworzenia nowej licówki możemy wykonać podczas jednej wizyty. W porównaniu do standardowego postępowania, które wynosi co najmniej 5 dni — to ogromna różnica! Wśród najczęściej wybieranych wyróżniamy licówki cienkościenne bezpreparacyjne oraz licówki pełnoceramiczne np. E-max.

Protetyka stomatologiczna

Inlay/Onlay

Rodzaj trwałego wypełnienia, który doskonale zastępuje tradycyjne plomby w zębach.

Wkłady koronowe typu inlay, onlay oraz overlay wykonujemy w technologii cyfrowej i bazujemy na wytrzymałych materiałach taki jak kompozyt lub porcelana. Sprawdzają się świetnie zwłaszcza w sytuacjach, gdy doszło do znacznego zniszczenia tkanki zęba i standardowe wypełnienie jest niewystarczające.

Protetyka stomatologiczna w Przeźmierowie - zadbamy o Twój uśmiech!

Klinika Badeya to również zespół specjalistów w dziedzinie protetyki stomatologicznej. Oferowane przez nas koronki zębowe w Przeźmierowie są przeznaczone do naprawy większych ubytków lub zębów leczonych kanałowo. Są wykonane w laboratorium, aby dokładnie pasowały do ubytku i zapewniały najwyższy komfort i satysfakcję dla pacjenta.

 

Protetyka stomatologiczna w Przeźmierowie – dlaczego warto się zainteresować?

Jeśli pozostawisz ząb na wystarczająco długo, aby był atakowany przez bakterie, kawałek zęba może pęknąć lub zapaść się – jednak sam ząb nadal będzie miał funkcjonalną strukturę zewnętrzną, która uzasadnia ekstrakcję lub zastosowanie rozwiązania, jakim są korony zębowe w Przeźmierowie. Czasem jednak próchnica jest a tyle rozległa, że standardowe wypełnienie nie przywróci zęba do zdrowia. W takich przypadkach potrzebna może się okazać protetyka stomatologiczna w Przeźmierowie na wyższym poziomie zaawansowania.

Jakie rozwiązanie w ramach protetyki stomatologicznej zapewniamy w naszej klinice?

inlay, onlay, bonding, overlay.

Główna różnica między onlay a inlay w Przeźmierowie to względny rozmiar i położenie protezy. Natomiast onlay w Przeźmierowie stosuje się głównie, gdy wierzchołek zęba został zniszczony przez próchnicę. Oczywiście to bardzo szeroko ujęta tematyka rozwiązań protetycznych – podczas konsultacji z naszymi specjalistami wyjaśniamy te zagadnienia bardziej szczegółowo i proponujemy najlepsze w danym przypadku wyjście.

Protetyka Przeźmierowo – kiedy może być potrzebna?

Będziesz potrzebować rozwiązania takiego jak korony zębowe w Przeźmierowie, jeśli brakuje dużego kawałka na powierzchni zęba. Jeśli ubytek znajduje się na powierzchni zęba, której nasz dentysta nie może łatwo wypełnić, prawdopodobnie konieczne będzie wykonanie opcji typu inlay.

Z drugiej strony overlay w Przeźmierowie staje się niezbędnym rozwiązaniem, gdy ząb jest strukturalnie zdrowy, ale nie ma całej powierzchni zęba lub detalu. Pewne jest, że protetyka w Przeźmierowie realizowana w naszym gabinecie daje ogromne możliwości i z całą pewnością dobierzemy najlepsze w danym przypadku wypełnienie.

Inlay i onlay Przeźmierowo – poznaj nasze możliwości!

Korony i licówki w Przeźmierowie można rozróżnić w zależności od rodzaju materiałów, z których są wykonane. Tradycyjnie licówki są wykonane z porcelany, podobnie jak korony dentystyczne. Jednak mogą być również wykonane z metali szlachetnych, takich jak złoto lub srebro, a mniejsze można wykonać z żywicy kompozytowej używanej do wypełnień zębów. W takim przypadku realizowany jest bonding w Przeźmierowie.

W naszej klinice dentystycznej w Przeźmierowie wykonujemy różnego rodzaju protetykę dentystyczną. Proces zwykle dzieli się na kilka wizyt, gdzie podczas pierwszej ząb zostanie oczyszczony i opcjonalnie zakładamy tymczasowy wkład. Podczas jednej z wizyt wykonany zostanie również wycisk danego zęba oraz na jego podstawie dobrane rozwiązanie protetyczne. Zapraszamy serdecznie już na konsultacje – celem dopasowania najlepszej opcji. jesteśmy również do dyspozycji w razie jakichkolwiek pytań.