Stomatologia cyfrowa

Nowoczesna, bezbolesna i błyskawiczna. Stomatologia cyfrowa, dzięki której polubisz wizyty u dentysty.

Klinika Badeya to jedna z nielicznych placówek mających dostęp do nowoczesnych rozwiązań i zaawansowanych technologii cyfrowych.

Dzięki zamiłowaniu i pasji tworzymy stomatologię przyszłości, która odmienia dotychczasowe standardy na lepsze. Aby dbać o poziom naszych usług, stale uczestniczymy w międzynarodowych kongresach, konferencjach i szkoleniach. Tworzymy plany leczenia, które czerpią nie tylko ze świata stomatologii cyfrowej, ale także analogowej.

Stomatologia cyfrowa
Stomatologia cyfrowa
Stomatologia cyfrowa

Zaawansowany, działający z laserową precyzją i odpowiedzialny za jedną z największych rewolucji w świecie stomatologii.

System Cerec (Chairside Economical Restoration of Esthetic Ceramics) wykorzystujemy w różnych obszarach naszej pracy. Począwszy od wizualizacji efektów leczenia, aż po wyprodukowanie pięknych licówek i koron w naszym centrum frezowania.

Stomatologia cyfrowa

Skaner wewnątrzustny CAD/CAM

Zamiast używania tradycyjnej masy wyciskowej system Cerec pozwala na opracowanie idealnego wycisku wirtualnego.

Używamy do tego specjalnego skanera wewnątrzustnego, który rejestruje położenie tkanek miękkich i twardych. Dzięki odwzorowaniu co do milimetra relacji między zębami a tkankami miękkimi możemy wykonać spersonalizowane podłoże protetyczne, dokładnie zaplanować lokalizację i formę implantów, a także wykonywać projektu do dalszych rekonstrukcji.

Stomatologia cyfrowa

Centrum frezowania

Dzięki systemowi Cerec możemy wykonywać w bardzo krótkim czasie zachwycające licówki, korony cyfrowe, czy też różnego rodzaju implanty.

Wystarczy, że pozyskane przy pomocy skanera wewnątrzustnego obrazy zostaną odebrane przez naszych specjalistów, którzy następnie zajmą się ich wprowadzeniem do odpowiedniego programu. Podczas jednej wizyty możemy stworzyć idealnie dopasowane do Twojego uzębienia korony, licówki lub implanty!

Stomatologia cyfrowa

Wizualizacja uśmiechu — Digital Smile Design

Chcesz zobaczyć, jak będziesz wyglądać ze swoim wymarzonym uśmiechem? Teraz to możliwe!

Cyfrowe projektowanie uzębienia pozwala pokazać efekty, których możesz się spodziewać po zrealizowaniu planu leczenia. Naturalny, estetyczny i szczery uśmiech, który już nigdy nie będzie Cię krępować.

Stomatologia cyfrowa
czyli jak jedna wizyta
odmieni Twoje
samopoczucie
Stomatologia cyfrowa
Stomatologia cyfrowa
Krok 1

Diagnostyka

Na początku wizyty poznajemy Twoją sytuację, oczekiwania, możliwości i cele, które chcesz osiągnąć. Po wstępnych ustaleniach możemy przejść do działania — czyli w pierwszej kolejności przeglądu jamy ustnej z wykorzystaniem kamery wewnątrzustnej.


W nieco bardziej skomplikowanych lub wymagających przypadkach konieczne może być wykonanie skanów radiologicznych 3D takich jak np. tomografia stożkowa.

Stomatologia cyfrowa
Krok 3

Frezowanie

Na tym etapie cyfrowy wzór zostaje przeniesiony na realną formę. Wykorzystujemy do tego frezarkę cyfrową i specjalne bloczki do frezowania. Cały proces zajmuje od kilku do kilkunastu minut. Dzięki idealnej dokładności pomiarów (do 20 mikronów!) powstają prace, które trudno odróżnić od Twoich naturalnych zębów.

Stomatologia cyfrowa
Krok 2

Projektowanie

To właśnie na tym etapie pozyskany skan trafia do rąk specjalistów, którzy zajmują się projektowaniem uzupełnień. Korzystając z systemu Cerec mają do dyspozycji oprogramowanie automatycznie wykonujące dużą część pojedynczego projektu zęba, czy też całego szablonu implantologicznego.

Stomatologia cyfrowa
Krok 4

Cementowanie

Gdy konstrukcja uzupełnienia jest gotowa, możemy przejść do jej cementowania w łuku zębowym. Odbudowa pojedynczego zęba zwykle zajmuje od 1 do 2 godzin. Może się to jednak różnić w zależności od wybranego materiału, a także stopnia trudności wykonania pracy.

Stomatologia cyfrowa Przeźmierowo - nowocześnie i bezboleśnie

Nasza praktyka dentystyczna Badeya w Przeźmierowie jest wyposażona w najnowszą technologię w zakresie leczenia i obrazowania. Stomatologia cyfrowa w Przeźmierowie pozwala nam dostrzec jak najszybciej ewentualne problemy zdrowia jamy ustnej, a tym samym zapewnić pacjentom kliniki mniej inwazyjne alternatywy leczenia.

Stomatologia cyfrowa w Przeźmierowie – zaufaj nam i technologii!

Dzisiejsze cyfrowe zdjęcia rentgenowskie zużywają aż o 90% mniej promieniowania niż tradycyjne zdjęcia rentgenowskie sprzed lat. Rentgen zębów w Przeźmierowie dzięki oprogramowaniu o wysokiej rozdzielczości pozwala uchwycić obraz Twojego uzębienia w celu szybszej diagnozy. Tylko nieliczne gabinety stomatologiczne na terenie Wielkopolski posiadają takie zaawansowane zasoby dla zapewnienia najwyższej jakości usług.

Decydując się powierzyć nam swój uśmiech – nie tylko zyskujesz na bezpieczniejszym podejściu i krótszym czasie spędzonym w gabinecie dentystycznym, ale możesz także pod czujnym okiem dentysty doprowadzić swoje uzębienie do wymarzonego stanu. Rewolucyjny system Cerec w Przeźmierowie pozwala nam na takie możliwości. Wykorzystujemy jego potencjał, aby spełniać marzenia naszych pacjentów.

Jakie możliwości daje nowoczesna stomatologia cyfrowa w klinice Badeya?
Bez względu na to, czy interesuje Cię zaawansowana tomografia zębów w Przeźmierowie, czy to jak działa pantomogram w Przeźmierowie – w naszej Klinice znajdziesz odpowiedź na swoje potrzeby stomatologiczne. Tomografia 3D w Przeźmierowie to zaawansowane możliwości zapewniające zobrazowanie tkanek miękkich i struktur kostnych w najdokładniejszy sposób.

Jedną z naszych specjalizacji jest korona cyfrowa w Przeźmierowie, dzięki której marzenie o pięknym uśmiechu staje się realne – bez bólu i bez stresu. Nowoczesne rozwiązania technologii pozwalają nam zobaczyć części Twojej anatomii jamy ustnej, które nie byłyby widoczne podczas klasycznych badań. Stanowią one niezbędny element kompleksowej oceny, a jak wiadomo – wczesna interwencja (poprzez wczesną diagnozę) jest kluczem do zdrowszego uśmiechu.